Popis renovace ALU disků, popis renovace plechových disků, orientační ceník, možné vady

Renovace Alu a ocelových disků


Renovaci disků se zabýváme již několik let a za tu dobu jsme již zrenovovali řadu disků do nejrůznějších barev a udělali tak radost spoustě řidičům. Protože se snažíme přinášet co nejlepší kvalitu a co nejlepší cenu, níže Vám nabízíme orientační ceník renovací disků dle velikostí a druhů barev. Své disky k nám můžete přivézt osobně či nově využít služby z domu do domu. Objednáte si u nás renovaci, my objednáme vyzvednutí kurýrní službou, disky zrenovujeme a odešleme zpět k Vám domů.


Níže uvádíme přehledný ceník renovací Alu disků, plechových disků pro osobní i kamionovou dopravu. Cena je vždy uvedena za 1 sadu disků, tedy 4ks. V případě, že budete chtít renovovat pouze jeden či dva samostatné disky, nelze počítat s cenou pomocí vydělení daného počtu z ceníku, krom renovace disků kamionu, kde se počítá se sadou 6ks.


Renovace ALU disků:

V ceně renovace ALU disků je zahrnuto základní odstranění vad jako jsou oděrky v paprscích či občasné poškození od soli. V případě většího poškození zejména okrajů límců toto poškození již opravujeme navařením hliníku metodou TIG. Za toto vyvaření či svaření prasklin disku je počítáno minimální poplatek 200kč.
Disky jsou vždy šetrně odlakovány chemickou cestou nikoliv termickou po které hliník ztratí svou pevnost. Následuje pískování a oprava nedostatků. Poté je nanášena barva či více barev dle potřeby či požadavku.
Síla lakování je dle typu a použité technologie vždy v rozmezí 100-300mikrometrů. Setkat se můžeme i s větší sílou barvy, ale to je již známka, že jsou kola pouze přelakována přes původní barvu. Tuto službu můžeme také nabídnout, nejedná se ale o námi standardně nabízenou renovaci. Tato varianta je sice podstatně levnější (lze odečíst cca 1500,-), ale může se stát, že původní barva nevydrží výpal práškové barvy a způsobí deformace či probublání. V takovém případě pak zákazník musí zaplatit jak levnější lakování tak i kompletní renovaci podle ceníku. Proto takovou renovaci ani běžně nenabízíme a nedoporučujeme.
Níže najdete tabulku barev dle typů označených písmeny A až E, ke kterým v pravé tabulce příšluší daná cena podle velikosti. Jedná se o přibližné ceny, vždy je důležité posoudit aktuální stav disků osobně, nicméně většinou se snažíme těchto cen držet.
Před dodáním disků prosíme zákazníky, aby si ponechali redukční kroužky nebo středové krytky.

Nyní nabízíme také CNC soustružení čelních ploch disků, takzvaný diamantový řez.
Cena dle velikosti a případně i složitosti tvaru: cca 500kč/ks. K ceně je potřeba přičíst také následné lakování cca 1000kč/sada.

Zde se můžete jak ve zkrácenější verzi probíhá renovace Alu disků:Renovace plechových disků

Provádíme také renovaci disků plechových, kde nabízíme 3 základní typy kvality provedení. Kvalita 1 zahrnuje opískování disků a lakování práškovou barvou. Toto provedení ovšem moc nedoporučujeme, protože při výpalu dochází k unikání plynů při výpalu ze spoje vnější a vnitřní části disku. Toto probublání pak způsobí bubliny a tedy i otvory kudy může do disku pronikat voda. Toto je běžné provedení z lakoven, které se nespecializují na renovaci disků a není příliš trvanlivé. Kvalita 2 zahrnuje opískování a ošetření spoje diků proti probublání a zalití tohoto místa speciální barvou - Viz níže ukázky. Třetí a nejlepší kvalita zahrnuje kvalitu číslo dvě, ale disky jsou navíc lakovány antikorozním zinkovým základem. Toto doporučujeme především pro více zkorodované disky. Je nutné si uvědomit, že se často setkáváme s velmi zkorodovanými disky, kde již koroze proniká do hloubky materiálu a tento rez již nelze odstranit ani tryskáním. Pokud chcete, aby Vám plechové disky vydržely co nejdéle, je nejlepší s renovací neotálet, protože originální lakování od výrobců moc kvalitní není, ale pokud se zrenovují méně poškozené disky, máte zaručenou mnohaletou kvalitu. Další skupiny barev jsou také možné, ale zcela vyjimečné, proto případnou cenu budeme řešit individuelně.


Ukázky barev najdete ve fotogalerii nebo také některé krátké videoukázky na adrese : https://1url.cz/uKCkD

nebo v nezkrácené verzi na : https://www.youtube.com/channel/UCjQIQgESj1TJBFqxYt3TWAg

Skupina barevJaké barvy jsou v této skupině
AZákladní barvy jako černá, šedá, bílá případně některé další dle RAL
BStříbrná metalíza, černá metalíza, dražší RAL odstíny jako žlutá, červená
CImitace kovů jako bronzová, niklová, měděná metalíza, zlaté metalízy
DCandy barvy - červená, modré, zelená, fialové, zlaté, bronzové, kouřový chrom
EChrom, Chameleonové barvy, tepelně měnící barvy
PPřelakování transparentním lakem lesk či mat, petleťovým lakem
XDvoubarevné varianty dle stavu kol, velikosti a výběru barev ale vždy minimálně 5000,-
Velikost ALUABCD EP
13" , 14"3200,-
3300,-
3500,-
3800,-
4000,-
+600,-
15" , 16"3300,-
3400,-
3700,-
3900,-
4200,-
17" , 18"3400,-3500,-3800,-
4000,-
4500,-
+700,-
19" , 20"3600,-
3700,-
3900,-
4100,-
4800,-
21" , 22"3800,-
3900,-
4000,-
4200,-
5000,-
+800,-
Velikost plechKvalita 1 - AKvalita 2 - BKvalita 3 - C
13" , 14"1500,-2100,-2200,-
15" , 16"1600,-2200,-2300,-
17" , 18" , 19"1700,-2300,-2400,-
Kamionové maléx3000,-3200,-
Kamionové velkéx6000,-6500,-
* Dlouhodobě spolupracijícím subjektům nabízíme 10% slevy z cen renovací


Možné vady při lakování.

Práškové lakování přináší spoustu výhod, ale také pár možných nedostatků. U zkorodovaných míst plechových disků je třeba počítat se zvrásněním povrchu. Práškové barvy podávají relativně rovnoměrný povrch bez většího rozlivu, proto je povrch více touto technologií kopírován. I tento nedostatek umíme vyřešit případným tmelením a vybroušením, není ale zahrnut v cenách renovací plechových disků. Druhým občasným nedostatkem je možnost vyskytnutí drobných teček v barvě kterým se nedá 100% vyhnout. Pokud se ovšem taková chyba vyskytne ve větší míře tak, že je již tento defekt viditelný či rušivý, opravujeme konkrétní disk ještě před předáním zákazníkovi pochopitelně na vlastní náklady.


Ošetřený spoj disku zalitím / povrch silně zkorodovaného disku po lakování / možné vyskytnutí chyby v laku

plechový disk svár plechový disk koroze alu disk tečka 

Netradiční chromové barvy nebo také takzvané candy barvy jako ukázkové vzorky v naší lakovně / vzorníky barev candy a RAL